KPSS Matematik Nasıl Çalışılır?

kpss matematik nasıl çalışılır

KPSS Matematik Nasıl Çalışılır?

Matematik, öğrencileri en fazla zorlayan derslerin başında gelir. Hatta pek çok öğrenci için anlaşılması en zor ders olarak nitelendirilir. Devlet memuru olmak için yapılan KPSS’de, bundan dolayı matematik soruları belirleyicidir. Adayların, bu derse planlı ve düzenli bir şekilde çalışarak, rakiplerinin önüne geçmesi gerekir.

Matematik dersine çalışırken izlenecek olan yöntemler, diğer derslerden farklıdır. Bundan dolayı kesinlikle bu alana farklı bir şekilde yaklaşmak gerekiyor. Matematik çalışırken izlenecek olan yöntem şu şekildedir:

Konuyu Anlama: Anlatılan konu ile ilgili verilen formüller ve diğer anlatımlar kısaca gözden geçirilmeli ve bunlardan önemli olanlar bir kağıda not olarak çıkarılmalıdır.

Bol Soru Çözümü: Konuyla ilgili alınan notları önünüze alarak soru çözümüne başlamanız gerekiyor. Formüllere ve diğer notlara bakarak soruları çözmeye çalışın. Çözemezseniz, çözümüne bakıp tam olarak yapılan işlemleri kavramaya çalışın. Bunun ardından diğer soruya geçin.

Yardım Alın: Sorulardan bazılarını çözümü görmenize rağmen anlamamışsanız mutlaka not alın ve bir arkadaşınıza ya da hocanıza götürün. Kesinlikle aklınızda bir soru kalmamalı. Hiçbir detayı atlamamalısınız.

Sabırlı Olun: Matematik, zamanla kavranan bir derstir ve bundan dolayı sabırlı olmanız gerekir. Birkaç soruyu art arda çözemediğiniz zamanlar, çalışmayı bırakmayın. Bir konuyu tam olarak anlamadan farklı bir konuya geçmeyin. Konuların neredeyse tamamı birbiriyle ilişkilidir. Böyle bir yol izlerseniz, sorun yaşamadan konuları anlar ve matematikten istediğiniz başarıyı elde edersiniz.

 

Yazımızda bahsi geçen konular:

KPSS Matematik Nasıl Çalışılır?

Matematik Nasıl Çalışılır?

Kpss Matematik Full Çekmek mümkün mü?

BENZER YAZILAR
YORUMLAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

14 Temmuz 2019

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
 • DGS başvuruları ne zaman 2019 DGS Başvuruları nasıl yapılır 2019

  DGS başvuruları ne zaman 2019 DGS Başvuruları nasıl yapılır 2019 Dikey geçiş sınavı ile ilgili başvuruların alınması işlemleri 26 Nisan tarihi ile ba... Devamını Oku

 • KPSS Puan Hesaplama Nasıl Yapılır? Puan hesapla

  KPSS Puan Hesaplama Nasıl Yapılır   KPSS yaklaşıyor öğrenciler durmaksızın denemeler ve testler çözerek puanlarını hesaplıyor. Çalışma maratonun... Devamını Oku

 • 2019 ÖABT Ne Zaman?

  2019 ÖABT Ne Zaman?, Kpss ÖABT Sınavı Ne zaman   Öğretmen adaylarına müjde ÖABT ne zaman? Sorusu cevap buldu. Yapılan son açıklamaya göre Öğretm... Devamını Oku

 • KPSS Merkezi Atama Tarihleri 2019 Ne Zaman?

  KPSS Merkezi Atama Tarihleri 2019 2019 yılı içerisinde kpss puanı ile yapılacak olan merkezi atama tarihleri için tarihler açıklandı. 1. merkezi atam... Devamını Oku

KATEGORİLER