KPSS Vatandaşlık Nasıl Çalışılır?

kpss vatandaşlık nasıl çalışılır

KPSS Vatandaşlık Nasıl Çalışılır?

Kamu personeli olmak isteyenler için yapılan KPSS’de, adaylara yöneltilen soruların bir bölümü de vatandaşlık dersinden sorulmaktadır. Diğer derslere göre soru sayı az da olsa, öğrencilerin bu derse gereken önemi vermesi gerekir. Böylece rakiplerinden bir adım öne geçme fırsatını yakalamış olacaklardır.

Vatandaşlık soruları, direkt olarak bilgiye dayalıdır fakat diğer derslerden nispeten biraz daha zor olduğu söylenebilir. Diğer derslerdeki bilgi sorularına öğrenciler aşinadır yani daha önce karşılaşmışlardır. Fakat bu derse ait sorular incelendiğinde böyle bir durum olmadığı görülecektir. Genellikle hukukun farklı alanlardan gelen sorular, zaman zaman adayları fazlasıyla zorlamaktadır.

Bu dersten başarılı olmak için gerekli olan ilk şart, bu dersi ciddiye almaktır. Bazı adaylar çok az soru çıkıyor diye gereken önemi vermiyor ve sonu hüsran oluyor. Vatandaşlık çalışırken şu hususlara dikkat edilmelidir:

Küçük Notlar Alın: Bilgiye dayalı bir ders olduğu için ezber yapmanız gerekecek. Bunun için ise küçük notlar alarak biriktirin ve bunlardan konuları tekrar edin. Notlarınız olabildiğince kısa ve akılda kalıcı olmalıdır.

İnternetten Yararlanın: İnternette yer alan bazı ezber teknikleri var. Bunlardan yararlanarak bilgileri zihninizde çok daha uzun süre tutabilirsiniz. Böylece hem ezber için daha az zaman harcamış olacaksınız, hem de etkili bir şekilde bilgileri öğreneceksiniz.

Bol Soru Çözün: Konularla ilgili çıkacak olan soru tiplerini öğrenebilmek için farklı kaynaklardan yararlanın. Böylece sınavdaki sorular sizi şaşırtmayacaktır.

BENZER YAZILAR
YORUMLAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

14 Temmuz 2019

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
 • DGS başvuruları ne zaman 2019 DGS Başvuruları nasıl yapılır 2019

  DGS başvuruları ne zaman 2019 DGS Başvuruları nasıl yapılır 2019 Dikey geçiş sınavı ile ilgili başvuruların alınması işlemleri 26 Nisan tarihi ile ba... Devamını Oku

 • KPSS Puan Hesaplama Nasıl Yapılır? Puan hesapla

  KPSS Puan Hesaplama Nasıl Yapılır   KPSS yaklaşıyor öğrenciler durmaksızın denemeler ve testler çözerek puanlarını hesaplıyor. Çalışma maratonun... Devamını Oku

 • 2019 ÖABT Ne Zaman?

  2019 ÖABT Ne Zaman?, Kpss ÖABT Sınavı Ne zaman   Öğretmen adaylarına müjde ÖABT ne zaman? Sorusu cevap buldu. Yapılan son açıklamaya göre Öğretm... Devamını Oku

 • KPSS Merkezi Atama Tarihleri 2019 Ne Zaman?

  KPSS Merkezi Atama Tarihleri 2019 2019 yılı içerisinde kpss puanı ile yapılacak olan merkezi atama tarihleri için tarihler açıklandı. 1. merkezi atam... Devamını Oku

KATEGORİLER